Osteopatia to sztuka dialogu z ludzkim ciałem we wszystkich płaszczyznach jego odczuwania

ja ściętyTo krótkie zdanie od pewnego czasu opisuje moją osobę. Osteopatia pokazała mi nowe spojrzenie na aspekty definiujące zdrowie i chorobę. Z każdym dniem zaczyna co raz bardziej wypełniać moje życie, dając nieustanną możliwość poszerzania horyzontów i nieocenioną satysfakcję z efektów pracy osiąganych z pacjentami w procesie terapeutycznym. Stała się ogromną pasją, którą chciałbym się z Wami podzielić.

Ukończyłem studia magisterskie na kierunku Fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Obecnie kontynuuje naukę w ramach studiów podyplomowych na kierunku Medycyny Osteopatycznej na Akademii Osteopatii w Krakowie.

Zawsze chciałem pomagać ludziom wrócić do pełni sił i bardzo szybko dostrzegłem, że fizjoterapia jest drogą, która idealnie określa moje ambicje zawodowe. Mozolna praca nad własnym rozwojem, ciągłe pogłębianie wiedzy i umiejętności przyczyniły się do ‚spotkania’ z osteopatią, która już przy pierwszym kontakcie pochłonęła mnie bez reszty. Dziś mimo młodego wieku mam już całkiem spore doświadczenie w pracy z pacjentami, spełniam się zawodowo prowadząc gabinet na terenie Wrocławia, prowadzę też własną stronę z jednym z największych w Polsce blogów fizjoterapeutycznych – Fizjo Passion. Na co dzień pasjonuje się anatomią, sportem i dobrą muzyką, a już na pewno ciekawą lekturą. Interesują mnie mechanizmy balansowania naszego organizmu między stanem zdrowia i choroby i w tym aspekcie staram się wciąż rozwijać, żeby móc wyjść naprzeciw problemom, z którymi zgłaszają się do mnie pacjenci.

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś istotnego na temat zdrowia, lepiej poznać swój organizm lub zasięgnąć opinii ciekawskiego fizjoterapeuty to zdecydowanie jest to miejsce dla Ciebie. Odwiedzaj regularnie moją stronę i stwórzmy razem coś wielkiego.

Marcel Mieszkalski,

Fizjoterapeuta, miłośnik szukania zdrowia we wszystkich aspektach ludzkiego życia.

By leczyć ciało ludzkie, konieczna jest wiedza o całości zjawisk

Sławek ścięty białe tło 230x320_crJestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego im. Feliksa Skubiszewskiego w Lublinie. Po ukończeniu studiów podjąłem naukę w wielu szkoleniach rozwijających co sprawiło, że do tej pory zawód, który wykonywałem stał się moją pasją wypełniającą każdą wolną chwilę. W 2014 roku, moje drogi skrzyżowały się z geniuszem medycyny manualnej lek. med. Radosławem Składowskim, który wraz z Bartoszem Czajką otworzył mi oczy na rzeczy, których do tej pory nie dostrzegałem. Uświadomiłem sobie dzięki ich szkoleniom, że dłonie terapeuty mają olbrzymie możliwości. Wymagają tylko globalnego spojrzenia na pacjenta, wiedzy i empatii. W 2015 roku zostałem mianowany asystentem szkoleń z zakresu pinoterapii i igłoterapii. Funkcję tą pełnię do dzisiaj z olbrzymią radością. Chęć nieustannego rozwoju sprawiła, że w 2016 rozpocząłem naukę w belgijskiej szkole osteopatii, Flanders International College of Osteopathy (FICO). Nie uznaję podziału na pracę strukturalną czy biodynamiczną. Uważam, że każdy potrzebuje indywidualnego podejścia do choroby i zgodnie z tą koncepcją pacjentów przyjmuję w Kolbuszowej, w Poradni Rehabilitacyjnej.

Sławomir Mokrzycki

Fizjoterapeuta, pasjonat terapii holistycznej i nieustanny poszukiwacz zdrowia.